Inspirace Rendy….

Přiznám se, že tenhle článek bude jedna obrovská kopírka od Rendy, jejíž blog ráda čtu, protože má hodně rozmanité kosmetiky a já se vždycky na její recenze těším. V hodně názorech jsem se s ní ztotožnila a řeknu upřímně, že bohužel, jsem se i v některých bodech nevědomky našla. Ale inspirovalo mě to k tomu, abych napsala taky svoje názory na to, čemu nerozumím a co mě tak trochu dokáže vytočit…ikdyž jsem hodně tolerantní v blogovém světě a naučila jsem se, že co je virtuálně , musí se brát s velkou rezervou. Takže berte s rezervou i tohle moje spílání na nebesa blogové scény….a připravte se, je to fakt hodně dlouhý !!
1) Jsem taky studentka a nemůžu si dovolit kosmetiku jako ty, kde na to bereš ?
Jestli se mě na podobné otázky ještě jednou někdo zeptá, zakážu si psát vám ceny ! Přitom se mě na ně vždycky někdo ptá, asi aby pak mohl říct, páni, to je drahé, na to bych neměla, kde na to bereš ty ? Co je vám sakra do toho ?! Nebojte, kvůli rtěnce jsem nikdy chodník nešlapala a prozatím ho ani šlapat nemíním jiným způsobem, než pro přesun z místa A do B. Nemluvím jen o sobě, protože já zas tolik toho dražšího nemám (ale šetřím si na to), mluvím i o jiných blozích, na kterých mě to vytáčí. Když je na slečně/madam vidět, že si může kosmetiku dovolit, má ji ráda a využívá ji, proč se zaobírat tím, kde na to vzala ? Platí i pro oblečení, …..
2) Jsem strašně BIO a používám jen přírodní kosmetiku….fuj parabeny, ropa atd.
Tohle mě dokáže vytočit. Menšina ví, co znamená, když daný produkt obsahuje silikony, menšina dokáže doopravdy identifikovat pravé parabeny v produktech, ale někde si přečetli, že je to fuj a jakmile něco podobného najdou někde, tak šup a napíšou, že uživatelka si pěkně zanáší obličej . Testování na zvířatech je kapitola zvláštní, do které nechci zabředávat. Mám na mysli, to, že i já jsem do určité míry zastáncem přirodky, to pravidelní čtenáři ví, ale vždycky jsem říkala, že mám ráda přírodní věci….PROTOŽE NA MĚ LÉPE PŮSOBÍ.Mám na mysli to, že moje vlasy mají rády změnu, kde přejdu z právě silikony napěchovaného Kerástase šamponu, na ten bez, ale pak stejně přejdu na svého miláčka, protože bez něj jsou vlasy takové nijaké. Prostě mi jde o účinek a jestli jednou budu mít rakovinu a někdo mi dokáže na 100% říct, že je to z mého oblíbeného krému, pak si asi řeknu, jo byla si kravka, ale jestli mi ten krém dělal super pokožku do té doby, stejně budu malicherná a budu si ho na sebe patlat. Setkáváte se s chemickýma látkama všude, naprosto všude a jestli chcete být tak šíleně BIO, žijte na farmě, perte na kameni v potůčku a pěstujte si vlastní zeleninu, ale ať mě přestanou obyvatelé panelákových bytů přesvědčovat o tom, jak šíleně EKOBIO ,já nevím co jsou a jak mě zabíjí ten balzám na rty.
3) Je kravina, že dražší je lepší a levnější na prd….
Tady musím do určité míry vyjádřit neutrální postoj. Hodně naštve, když si někdy koupíte něco dražšího a ono to prostě nefunguje tak, jak má. To je věc značky a já bych za tohle vždycky vraždila, protože mám prostě od dražší kosmetiky vysoké očekávání, ale berme to tak, že pro někoho, kdo má vysoký příjem, je takový krém za 5 000,- stejně drahý, jako pro mě třeba Essence. Tudíž jeho to nerozhází, mě to nas…protože jsem od toho tolik očekávala. Kdybych si řekla, že se odprostím od ceny a budu koukat jen na účinky, asi bych byla jen zklamaná, ale to mi dost dobře nejde. Jenže, zkusil už někdo z vás stíny z paletky NAKED ? Měl na sobě makeup od Channel ? Poznali by jste rozdíl a to mi sakra věřte !! Takže proto ta volba, že dražší je lepší. Prostě si u něčeho připlatíme účinky, tak si to společnost zařídila, tak to je. Za kvalitu se platí..všude !! Ale zastávat názor, že vy to nepotřebujete, vystačíte si s tím co máte…blbost, kdyby jste na to měli, taky by jste si to kupovali, popřípadě by jste si nekupovali kosmetiku, ale investovali do drahých jídel, cestování apod. je to jen o prioritách. A přiznejme si, která z dam tady se nejednou dívala na youtube na nějaké to video o Makeup collection a nevzdychla si, ach, to bych taky chtěla ? Ale myšlenky společnosti vám potom do hlavy naženou, sakra, co s tím vším ale ty holky dělají a kde na to berou ? Viz otázka číslo jedna !!!! Vypůjčím si větu od autora jednoho komentáře (anonymně): Je to jen reklamní trik pro lidi, co musí mít všechno drahý a stylový. Asi se autor pozná a ukamenuje mě, ale v tomhle si představím, jak jí to cpou do hlavy rodiče, protože oni jí to koupit nemůžou a aby holka neotravovala, raději před ní budou říkat takový názory a jestli si tohle myslí, tak no, může mít pravdu a jsou jedinci, kteří ani neví, proč si věc koupili a mají to jenom proto, že je to zlatý a drahý. ale myslíte si opravdu, že je to tak u všech ? Já jsem se osobně dost nakrkla, když už jsem zkoušela asi 10tou tužku na oči z drogerie a ani jedna nedělala to, co jsem od ní chtěla, takže jsem si koupila dost drahou, ale kvalitní od UD, takže já to beru takhle, prostě jsem si zaplatila kvalitu a jsem spokojená. Neříkám přeci, že co je levné, je šunt, ale u většiny věcí, jsem se sama přesvědčila , že je to pravda. A názory negativní mají většinou hlavně ti, kteří nikdy neměli možnost vyzkoušet něco dražšího, co by doopravdy fungovalo a jsou tak omezení, že si neumí přiznat fakt, že to, že na to nemám neznamená, že to musím zavrhnout !! a ano, u většiny platíme obal, reklamu, takže proto je to tak drahé, ale jsou věci, které jsou opravdu kvalitní a taky sakra drahý. Takže za mě bych si dovolila tuto větu otočit a definovat to trochu jinak…co je doopravdy kvalitní a účinné, je drahé !!
4) Pletení si bloggera s Googlem
To, že jsme stále na příjmu, vždy ochotny vám odpovídat neznamená, že sedíme 24 hodin denně na blogu a máme čas vám hledat odpovědi na naprosto primitivní otázky. Je rozdíl, když se někdo zeptá stylem…doporuč mi, poraď mi a jde o můj názor, ale abych někoho učila, jak nakupovat na Ebay a Aukru ? Pardon, ale to okénko na prohledávání znamená, že tam napíšete nákup na Ebay a vuala…můžete se probírat návody do aleluja..V dnešní době má už téměř každá rodina doma internet, ale asi jen 30% ho dokáže používat k něčemu smysluplnému a využít tak jeho plné nabídky (otevírací dny a hodiny, poštovné, ceny, místa apod.).
5) Cpeš nám, jak si zaneprázdněná…
Ano, většina náctiletých, které mají blog a jsou zvyklé trávit u počítače celé dny, mají čas na dva články denně nejméně, na odpovídání do pěti minut..ale ty, které chodí na vysokou, pracují u toho, mají rodinu atd. tak pro ně prostě blog znamená odreagování, zábavu, ale i práci navíc. Já si třeba raději na články počkám. Neříkám, že u mých hodně oblíbených si nepostěžuji, že chci víc !! Viď Silvi ? Veselý obličej s otevřenými ústyAle napsat někomu, no jo, ty nádhero…my víme, že sedíš jen doma a cpeš do nás, jak jsi hrozně zaneprázdněná a že nestíháš, to mě nikdy nenapadlo. Stejně tak, mě nikdy nenapadlo toho zneužít a když nemám náladu psát, prostě vám napíšu, že není nálada psát a je to, když není čas, tak to taky poznáte Veselý obličej s otevřenými ústy, když je tak taky !!!! Navíc, pokud je slečně náct a chce se učit místo blogu (tak nad tím už vůbec nevidím nic špatného !!) bohužel, to slečny, které si jdu raději zahulit, než by vzaly knížku do ruky nepochopí. Zase jde o priority a o elementární lidskou slušnost a pochopení.


6) Realita je jiná
O tom jsem se už několikrát zmiňovala. Hodně čtenářek má takovou vlastnost, že to, co si přečtou berou jako 100%  pravdu. Ale na internetu si může dneska vymyslet kdokoliv cokoliv. Berte to třeba tak, že já doopravdy nemusím být milá, jak jsem si přečetla, že na některé působím, že doopravdy nemá někdo tak pohádkový život, jaký se zdá a že to, že píše o kosmetice neznamená notně to, že nemá jiné koníčky. Zdá se mi až neuvěřitelné, jak si lidé dokážou cokoliv přibarvit, pokud se nedozví detaily. U mě jsou pak na pořádku detaily, kde bydlím, jaké mám auto, co mí rodiče apod. Nemluvím o blogerkách, které jsou populární a nedejbože mají víc peněz. Někdy ty holky upřímně lituju, protože, co si k nim dovolí lidé, je až hrozné. Ale ony jsou to holky tvrdé a zvyklé. Takže je nějaký anonym opravdu nemůže vyvést z míry !! A to asi ony anonymy štve nejvíc, tak si prostě věci přikreslí. Vím, že můj blog čte spousta lidí z bývalé školy a doopravdy, musí se na něm nehorázně vařit a říkat si, jaká jsem pipka !! Zdravím Martine Veselý obličej s otevřenými ústy. Moje videa byla i terčem na maturitním plesu, ale já se na tom taky dobře bavím. Pokud si ti lidé myslí, že jsem opravdu taková, jaká jsem tady a že jediným mým cílem je říct, ahoj všichni, ukážeme si dneska nový krémíček..prosím, neberu jim to !! Ale oni si tohle stejně nepřečtou, protože jen klikají na youtube a čekají na případnou další povářku nad mým videem. Berte to třeba tak, že mám na to, abych ze sebe dělala idiota a mluvila na sebe do kamer. Že nic jiného neumím a tak se musím realizovat, alespoň takhle a nebo se mi to prostě jenom líbí a pak to vy stejně nepochopíte a budete se smát, protože to je jediné, co můžete dělat a umíte, když něčemu nerozumíte a příčí se vám to, že vy by jste se k něčemu takovému nikdy nesnížili ó mocní kingové.
7) Propaguješ se – táhni do pekla !!
Nevidím nic špatného nad tím, když jako ostatní blogerky napíšu u giveaway, aby jste byli mými čtenáři…upřímně, když chci odměnit všechny čtenáře, napíšu, že je to i pro anonymy apod. a prostě vás odměním, ale když chci taky jednou propagovat blog a získat tím čtenáře, protože od toho hlavně giveaway vznikly, tak proč ne ? Jsem zastánce toho, že by giveaway měly být vaší odměnou a podmínky sledovanosti, jsou jenom třešnička na dortu pro mě, ale pak se vám stane, že váš drahocený dárek, ze kterého mohla mít radost nějaká blogerka (komentátor), která ho fakt chtěla, vyzvedne tlustý anonym Pepa, který nemá na dárek dceři a jen tak se připletl a ejhle ono to vyšlo. Navíc, tohle je ve světě naprosto normální. Všichni nám na youtube cpou krásné slovíčko subsribe me !! To, že si tím vlogerky/blogerky vydělávají, je přeci jasné, ale pokud nejste zrovna někdo s milionem návštěvníku denně, je to spíše částka, která vám zajistí třeba zaplacení domény, nebo výhry do další giveaway, která už nebude podmíněna sledováním, nebo novou kosmetiku ke zrecenzování. Je mi vlastně jedno, co si s tím kdo udělá a přeju to takovým lidem, protože pokud spojíte zábavu s penězi, jste chytří !! A vy ostatní jim to nezáviďte, prostě jsou úspěšnější než vy. Že je to vyčůrané ? Pokud se vám to nelíbí, napište to autorovi, jako to udělaly holky u mě a já je naprosto chápu (ikdyž zrovna já jsem to myslela trošku jinak, než tahle giveaway vyzněla). Ale co se bude dít potom, nezaručuji. Ještě jsme si asi nezvykli na to, že jinde je to normální a takhle funguje každý a na zahraničních blozích či youtube channels jsem si těchto negativních názorů nevšimla. Nesnáším, když mi někdo do komentářů cpe, abych se přišla podívat na jeho blog, ani když se kdykoliv může, adresou svého blogu podepíše. Nezvěte mě na giveaway a na podobné ptákoviny. Pokud máte eshop, je to věc jiná, ráda se dozvím, když někdo někde něco prodává (jo, jsem shopaholic). Prostě se snažte ukočírovat své blogové působení na slušné míře !!
8) Chci taky spolupráci a jak si se k ní dostala ?
Tyhle dotazy mi začaly chodit po tom, co jsem zveřejnila první sponzorovanou recenzy a bylo jich hodně. Vážně si myslíte, že vám každý bude říkat, jak se k něčemu podobnému dostal ? Pokud to bylo nabídnuto, hodně blogerek to prostě napíše. Ale nebude vám popisovat svou mailovou korespondeci a podmínky, za jakých to či ono má udělat. Nečekejte, že  8 stálých čtenářů k tomu stačí a nečekejte, že se někde dozvíte, jak se to dělá. Protože pokud se na tohle musíte ptát, asi jste ještě dobře nepochopili princip a na takovouhle spolupráci už z principu nedosáhnete ani se k ní nedostanete. ( To se nevytahuju, já mám ke spolupráci zatím prd Veselý obličej s otevřenými ústy). Ano, někdo žebrá, někdo to prostě dostane díky vysoké popularitě. Jen jen na vás, která kategorie budete !!
9) Masovost stejných článků
Štve mě, že se vždycky rozmůžou stejné články. Nezastávám názor, že by tady byla tak malá nabídka o čem psát a tak se holt články opakují. Taky jsem byla účastníkem a ikdyž jsem čekala, až vlna opadne, stejně mi to bylo proti srsti a ze článku a videa jsem neměla až takovou radost, jaká byla prvotní, když mi ona firma napsala.Články odvedly svůj marketingový tah dobře. Dostaly se do podvědomí čtenářů, ať už v dobrém či špatném světle a o to tu šlo. O tom, že když jsem firmě zaslala svůj článek, kde se nevyjadřuji jen kladně o jejich výrobcích, že nejsou ani schopni mi odpovědět a ani se nekoná ona úžasná propagace blogu na jejich stránkách, jako je to třeba s jinými blogy, které psaly ve směs kladně, že o mém článku není zmínka na jejich FB se už také snad raději zmiňovat nebudu. Prostě mě tímhle tahem dokonale odradili a já jsem dost naštvaná na sebe, že jsem vůbec přispěla do jejich propagace. S tím souvisí i masové giveaway…kdo má pořád chuť soutěžit o ty samé věci ? Přiznám se, že takové články už ani neotvírám.
10) Témata psaní/ videí
To, že je blog zaměřený znamená, že mě docela udivuje, když se ujme taková fashion blogerka recenze na kosmetiku, která jí pak očividně nejde zrovna růžově. Můj blog je směska, nemůžu říci, že je nějak zaměřený. Vím, že bych mohla o svém blogu říci, že je osobní, ale zaměření ? To nepovažuji u svého blogu za důležité. ale ježíš , když už se držíte něčeho, dělejte to dál a nepodléhejte komentářům, kde chtějí vaší kosmetickou  rutinu apod. když máte blog o botách.
11) Videa aneb co všechno mám
Přináším vám jednotlivě recenze, takže si dokážete udělat obrázek o tom, co mám za laky, co mám za kosmetiku. Dost dobře jsem nepochopila, k čemu jsou tahle videa ale dobrá. Inspiraci na věci v tom nevidím, protože když natočíte kvantum věcí, těžko si někdo zapamatuje věci, které máte, maximálně třeba jednu, na kterou se vás pak zeptá. ale mě to prostě přijde očumovací a dost dobré téma pro rejpaly, aby vám pak napsaly, jsi bohatá/chudá, špína/ dobrá organizátorka, máš toho hodně/máš toho málo. Neříkám, že já to netočím, že já o tom nepíšu!Zrovna tak mi přijdu destruktivní videa a články na téma new in. Ale jsem v oné zvědavé skupině a ráda se taky pokochám, podívám, protože jsem zvědavá. Musí být ale autorovi jasné, že se setká s ne vždy dobrými komentáři.
12) Suverenita a oprsklost dětí
Tak to je spíše světové téma, než něco na blog mého typu, ale proč se o tom nezmínit v souvislosti s blogy. Nesnáším komentáře od holek 11 – 15 let cca, teď mi prosím nedotčení jedinci prominou. Většinou si slečny myslí, že s jednou tužkou na oči sežraly šalamounovy ho… a že jsou tak světové, protože mají víc čtenářů než vy !! Asi to souvisí s pubertou, s výchovou rodičů, prostředím, kde vyrůstají…bla bla bla. Jsem stará generace, já bych si nikdy nedovolila napsat někomu : ,, Jsi pí…a je to pěkně HnUsNý !,, a považuji své duševní zdraví za tak kompetentní, aby mě včas varovalo, že tohle je prostě nevhodné. A fakt tím nechci nikoho napadat a je mi celkem jedno, že tyto slečny mají potřebu se malovat a cpát to na net ve věku, kdy já jsem řešila kamarádky, školy v přírodě apod. (jo, to byly časy), beru to, že je to dobou, ale už neberu to, že jsou to odporné komentáře, videa, prezentace na blogu. Vulgarismy, oprsklost, hrubost a já jsem Queen bitch kámo chování. A jestli jste se s tím někdy setkali, víte, co mám na mysli.
13)Ptaní se na vyřčené
Pod youtube videi mám odkazy, ve videu ceny, pod články eshopy a stejně se mě někdo zeptá, kde jsem to koupila, kolik to stálo atd. WTF ? Nebo se někdo podívá na video a pak se mě zeptá na to, co jsem jasně říkala. Za to bych vás nakopala, přinutila se dívat na ten monitor z 5 centimetrů a hledat pořádně. Pokud to přehlídnete, ale hledali jste před tím, nic neříkám, ale pokud je to do očí/uší bijící, sakra lidi !! Tak se neptejte, protože očividně nemáte až takový zájem o odpověď. Pak se totiž dostáváme zase k tomu bodu výše, kdy já nefunguju jako váš Google, ale jako rádce, kamarádka online nebo jak to sakra pojmenovat. Snažím se odpovídat na všechno, ale když mi takový dotaz přijde a já vám na něj neodpovím, viz některé dotazy na youtube channel, prostě je ignoruju.
14) Angličtina
La perdona, ale jestli chcete doučko na nějakou základní úroveň a jste z okolí Prahy, můžeme se dohodnout, ale nikoho nebudu učit anglicky, aby si uměl najít správnou věc na Ebay. Co pak jste bez mozku a neumíte použít slovník, překladač atd. ? Jak se mě může někdo zeptat v téhle době, jak to tam má zadat a napsat, aby mi to našlo správnou věc ? grrr….
Ostatní věci: to, že se píše občas v angličtině beru za úsměvné, ale sami vidíte, že ani já se nevyhnu anglickým slovíčkům. Open me okénka nešikanuju, když se jedná o fakt dlouhý článek, jako je tenhle Veselý obličej s otevřenými ústy. Nic není tak horké, jak se uvaří a všechno berte s rezervou, ono se to ani jinak nedá Veselý obličej s otevřenými ústy.
Inu cítila jsem potřebu ignorovat své učíčí povinnosti, které se mi podařilo odložit až do fáze kdy nestíhám a jsem značně nervózní a tak se jdu raději zase věnovat státnicím !!! A vy mi tu můžete napsat své názory…jsme otevřena všemu a očekávám palbu !!
Formspringme     Youtube    Facebook

Vaše Bezega

50 komentářů

 1. A omluvám se za šílené hrubky, ale fakt nějak nemám náladu ani čas to teď kontrolovat :D až nějaké najdete, jen do mě !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě akorát přímo mlátilo do očí několikrát opakované "by jste". Prosím vtlouct do hlavy BYSTE BYSTE BYSTE! Asi je to jen moje obsese, ale opravdu při čtení této hrubky fyzicky trpím:-D

   Vymazat
 2. Ahoj Bez,
  tenhle článek mě docela překvapil, ale ne nijak zle.
  Chtěla bych jen napsat k těm recenzím a new in - já jsem na tyhle videa začala koukat, když jsem byla delší dobu nemocná a neměla jsem co dělat. Videa mě, ale začaly natolik bavit, že jsem u nich zůstala. Já třeba ráda koukám na věci, co si slečny koupily a recenze mi pomáhají při koupi nějakého produktu.
  Těším se na další videa.

  OdpovědětVymazat
 3. tlustý anonym Pepa mě rozesmál :D jinak naprosto tě chápu a souhlasím s tebou. To co jsi napsala by štvalo asi každého, kdo přispívá na net.:D Už z toho důvodu tě obdivuju, mě to třeba taky hrozně baví a zvažuju, že začnu psát, ale pak vždycky vidím ty komenty a řikám si, že bych na to asi neměla trpělivost :D no uvidíme třeba někdy..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to tak strašný, horší je, když ti někdo krade fotky, články...různí úchylové apod. To už jsem zažila všechno s blogem :D bohužel se na mě tyhle individua lepí :D.! Ale je to asi mnou, protože jsem o podobných věcech na jiných blozích neslyšela.

   Vymazat
  2. myslím, že každá blogerka se s tim někdy potýká :) jen u tebe to stopro nebude, hloupí lidi jsou všude.

   Vymazat
 4. Já jsem se začetla, že jsem si hrubek ani nevšimla... :)
  Podobně jako u Rendy souhlasím i tady skoro se vším. Shrnuto a podtrženo, nejhorší je prostě lidská omezenost, kterou shledávám ve všech bodech aspoň trochu. :)

  OdpovědětVymazat
 5. napsala jsi to dost ostře, ale ve většině případů s tebou souhlasím :) až na ten bod číslo 3 - asi jsi měla namysli spíš drahé značky jako zmíněný Dior apod., ale musím říct, že ne všechno dražší je lepší - třeba test šamponů, který vyhrál Cien z Lidlu za třicet korun, a až za ním se umístily šampony třeba za dvě stovky. ( ale srovnávat třeba essence s makeupem Lancome samozřejmě nejde )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Make-upy od essence jsou jedna velká trága.

   Vymazat
  2. Tak to se omlouvám, jestli jsem se někoho dotkla, ale mě to zas tak ostré nepřijde ;). Takový lehký odvárek :D. a máš pravdu, jak jsem psala, jde o jednotlivé věci a Cien šampon mám zrovna docela ráda ;).

   Vymazat
  3. mě ses rozhodně nedotkla, jen mi to přišlo dost ostře napsané, ale upřímnost mám ráda :)

   Vymazat
 6. souhlasím :)... jako bys mi u všech bodů mluvila z duše :)
  Nové zjištění: Umíš číst myšlenky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, myslím, že zrovna tuhle schopnost bych mít nechtěla :D stačí, co kolikrát slyším na svou adresu nahlas :D

   Vymazat
  2. jo tak to súhlasím s Bez... čítať myšlienky by bol voprus ..a riadny

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebrala jsem to proti tobě, přeci jsem napsala, že mi to tak jen přijde a navíc jsem tvůj názor rozebrala ze dvou stran a nevím, proč máš potřebu mi tu napsat, abych zklapla ?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. O čem nepřemýšlím ? Myslím, že přemýšlím opravdu hodně a nepsala jsem záměrně tvé jméno, abych se tě tolik nedotkla, přiznala si se tady sama k tomu, že je to tvůj názor a já chápu, že si za ním stojíš, jen pochop , že já mám jiný. A proč mažeš své komentáře ?

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale já nemám potřebu se s tím smiřovat, právě proto jsem rozebrala všechny názory na tuhle stránku věci :) nemusíš se obhajovat tím, že jsi vyzkoušela nejeden drahý produkt, třeba já nikdy nevyzkoušela drahý krém a nevidím na to zas tak nic šíleného, přesto mám názor jiný :) takže ty se musíš smířit spíš s tím, že já mám názor jiný :) jinak by si tak jasně nevyřkla tuhle větu u Ceady ;)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Vůbec ze sebe neděláš idiota, naopak jsem ráda, že si stojíš za svým názorem :) neboj se ho vyjádřit, ale nesmíš se ani bát přijmout kritiku, když ho vyřkneš. Vidíš, já tu napsala spoustu věcí, za které jsem očekávala kritiku a přesto jsem je napsala. A je to i v mých názorech, někdo může klidně říct, že jsem blbka, za spousty komentářů ,názorů, které jsem napsala a já nemůžu dělat nic jiného, než sním souhlasit, nebo si to obhájit :).

   Vymazat
 9. Už to neřešim, sem hroznej cholerik... jen otazka teď jsem koukala ty maš ermail?:D Já ho měla taky a pak sem přišla na ten jejich způsob vydělávaní a docela mě to zklamalo.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak to jsme dvě :D. Ale naučila jsem se se krotit :). Jo vidíš, mám to tady pořád :D ani jsem to nesmazala. Je to pěkná ptákovina :). Poslal mi to kamarád, abych mu pomohla :).

  OdpovědětVymazat
 11. Odpovědi
  1. To teda jsou :) díky za upozornění, hned to vymažu ;)

   Vymazat
 12. Ahoj, nechci tě nějak rozhodit před státnicí a docela dost z článku cítím, že jsi v tenzi. Ale jednu poznámku mám, přijdeš mi v některých bodech až moc radikální( možná je to tvým rozpoložením), až tak, že můžeš být mimo mísu, mimo reálný svět, který žijí lidé dospělejší než ty. Já mám studia dávno za sebou, takže třeba tvé starost vidím s nadhledem let, která od toho uběhla. A taky člověk dokáže být i mnohlem dospělejší, protože život přináší daleko složitější záležitosti, které ho donutí uzrát. ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KOsmetika a čtení o ní je pro mě zábava, ne životní směr,to, že dopředu vím, že něco mi přijde dost drahé, abych si to pořizovala, protože se prostě líčím dost málo, beru, jako úvahou nad investicí(já raději užívám život jinak- třeba cestováním).Líbí se mi, že píšeš,že na některé věci si prostě ušetříš, protože takto snad v tvém věku nikdo neuvažuje, prostě chtějí mít všechno hned, a je to chyba těch druhých( nejlépe rodičů), že jim dává málo peněz.Ale ruku na srdce, peníze se šetří třeba na bydlení, na studia svých dětí, na důchodové zajištění.Petra

   Vymazat
 13. 12tka ma dostala ...teda je to pravda kde sú tie zlaté časi keď sme v 12-13 rokoch vysedávali vonku za barákom a hrali gumu alebo sa bicyklovali ... ležali na deke s kámoškami alebo podobné iné veci ...

  OdpovědětVymazat
 14. těší mě, že moje "hejty" někoho inspirovaly :) doufám, že se časem dozvim od více lidí, co je štve, protože mi přijde, že spousta lidí nevyjadřuje svůj názor, ale umí napsat jen: jéé, to je pěkné. ano, někdy to naprosto všechno vystihne, ale nesmí se pod jedním článkem sejít 150 stejných odpovědí, protože to zavání ovčím stádem :) škoda, že slečna výše smázla své komenty, moc jsem si nepočetla a nepochopila o co se jedná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za inspiraci Rendy, už dlouho jsem si tak dobře nepočetla !! Názory slušně vyjádřené, samostatně smyšlejících lidí jsou potřeba !!

   Vymazat
 15. Ahoj,naprosto s tebou souhlasím.. Když někdy čtu komentáře, otázky na ceny, kde to najdu apod, apod, začínám šílet, a to jsem jen čtenářka.

  A vůbec nechápu lidi, co píšou nenávistné, agresivní a drzé komentáře. Čtení blogů beru jako odreagování a zábavu. Když mi někdy nějaké téma nesedne, prostě ho nečtu a přeskočím, počkám si na další, který mě bavit bude. Není člověk ten, co by se zavděčil všem...

  Stala jsem se dokonce dnes tvou odběratelkou na Bloggeru, nebo jak se tomu říká :DD Zkrátka mě bavíš a jen tak dál :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to vítej a děkuju :) a ono to blogování není tak strašné :). Je to zábava !!!

   Vymazat
 16. Souhlasím s tvým článkem od začátku až do konce :-) I přesto, že třeba na dražší kosmetiku nemám a zůstávám u té drogeriové, si uvědomuju, že prostě asi makeup za 1000Kč bude úplně o něčem jiném než Rimmel za 200Kč. I když i s levnou kosmetikou se dají vykouzlit hezké věci, co si budeme povídat.
  K ostatním tématu blogování se raději nevyjadřuju, protože lidská hloupost a závist nezná mezí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uff, názor hodný nobelovky !!! Konečně někdo, kdo ví, jak to brát !! Díky

   Vymazat
 17. Ahojky, tak jak jsem psala u Rendy, vesměs souhlasím... A někdy by lidi měli dělat to, co opravdu umí, čemu rozumí a co je uspokojuje a ne se pořád snažit někomu vyrovnat a zavděčit.....díky za počtení, a tedy odložení těch několika stránek do chemie:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to s tebou naprosto souhlasím Xoanko, asi jako kdybych se já prohlásila za modelku, nebo fashion blogerku :D.

   Vymazat
 18. Blogování je nevděčná činnost :)

  S většinou souhlasím. Co se týče ceny, tak jsem se už několikrát zklamala s drahými výrobky (drahý je pro mě třeba Clinique, Estee Lauder, Guerlain, Lancome...). Nic z toho, co jsem zkoušela, za ty peníze rozhodně nestálo. Možná to byla jen špatná volba, kdo ví....nicméně v tomhle bodě s tebou nesouhlasím. Navíc se setkávám v těchto parfumériích jen s arogancí a hlídačem za prdelí. V zahraničí je Sephora apod. o něčem úplně jiném.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju a moc mě mrzí, že to, co jsi zkusila, ti nevyhovovalo, jak píšu, je to k naštvání :(. Já mám zatím s dražšími výrobky zkušenost dobrou, asi proto, že než si něco takového koupím, tisíkrát tu cenu a výrobek uvažuju a čtu o té věci a čtu, pak si ji zkusím sehnat v testeru apod. Jsem váha, takže opravdu váhám, než něco koupím :D.

   Vymazat
 19. Souhlasím s tebou ve všem. :) Patřím sice do kategorie -náct, ale mám dost názorů a dost sebeúcty, abych psala takové hnusné komentáře. Nechápu když mi psali lidi na blog " Kde jsi vzala na ty boty?" atd. Je to snad moje věc kde jsem na to vzala. A kdyby tyhle pipky nebyly líné a našly si brigádu tak by na to taky měly. Kosmetiku mám hrozně ráda a občas si také raději připlatím a nevidím na tom nic zlého. S tvými názory souhlasím a dál tě sleduji :)

  OdpovědětVymazat
 20. Narozdíl od Rendy :) s Tebou vcelku souhlasím. Ona je zbytečně hysterická a často mimo. Navíc tam vídám, že komentáře může psát jen člověk, který má účet někde.. Všichni nechtěj mít účty, facebooky a další krávoviny.
  Pravda, nejvíc i tady mi vadí 2. Protože to je fakt hloupost, bezbřehá.. Nesnáším, když někdo ani neví, o co jde a vadí mu parabeny, silikony, ropa, bla bla, aniž by věděl, jak to funguje, že není důvod, aby mu vadily. Snad jen, že jsou alergičtí na nějakou látku (což je v tomto případě minimální). Ale jak někde vidím, že tam je ropa, to je fuj, chce se mi toho dotyčeného proplesknout. Základy chemie a nějaká pipina to vždycky vytáhne. Nebo silikony, co asi tak silikony dělají? že by vázaly třeba v pleti vodu? A tvořily jakousi polopropustnou! ochranu na obličeji? Né, pipina řve, že její pleť nemůže dýchat. Omg, omg. Silikony v šampónech a krémech jsou to samý? Fakt? Mám na to prostě nervy.

  Další body jsou mi celkem putna, nemám blog, takže :) mi to nevadí, ale chápu Tě. Až na bod 9. To mi nevadí, je lepší mít víc pohledů. Navíc ne každý sleduje 100+1 blog, takže se mi ani vlastně nestává, že bych natrefila na stejné produkty v několika dnech. To už musí být jó náhoda. A giveway nezúčastním, ale též nevidím problém v tom, že někdo soutěží o jednu věc. Děláš jako bys vyhrávala denně.

  OdpovědětVymazat
 21. Nemyslím to nijak zle, protože opravdu s většinou tohoto článku a tvých názorů souhlasím, ale jedna věc by mě vážně zajímala. Proč to, že do tebe někdo rýpe kvůli tvé zaneprázdněnosti nenecháš tak. A když už se k tomu chceš tímto způsobem též vyjadřovat, prosím nepoužívej jako své sprostředkovatelé náctileté. Nevadí mi to proto že já sama jsem náctiletá. Ale proto že né každý je takový a né každý nactiletý se chová jako typický náctiletý !!!! Nevidím to na internetu poprvé, objevuje se to na každém rohu a nejen na tvém blogu to vidím.
  Pěkný den :)

  OdpovědětVymazat
 22. Začínáš mi připomínat tu holku-modelku, co má blog a taky často vypouštěla podobné články (nesleduju ji, tak nevím, jestli i teď). Nicméně tyhle hejty mi přijdou vtipné od lidí, co mají nadhled a je to prostě hozené do ironie či vtipu jako 1000 věcí, co mě se*ou apod. Skoro v každém bodě by se dalo polemizovat a docela mě mrzí, že blog, který byl o kosmetice a celkem OK, dobré recenze, zabředává. Ale je to tvůj internetový prostor, máš nárok mít módně-kosmeticko-hejto-názorový blog jak se ti líbí.
  Ale třeba já jsme na parabeny alergická, silikony neberu, protože každý šampón, co jsem s nimi měla byl hrozný, ale u kondicionéru mi nevadí. Dokud nikdo není BIO matka, feministka apod., tak snad nemusí mírný radikalismus nikomu vadit.
  A ad. levné vs. dražší kosmetika :-D Napadly mě holky z Czech chicks. Veronika používá Chanel, Hanka Niveu, ostatní ji vadilo, měla špatnou pleť, pak jí babička poradila a je u toho a tu bych zrovna dala za příklad, že má na ty drahé blbůstky. Až budu mít na LV šátek každý týden, aniž bych jedla pak 6 dnů jen rohlíky stejně budu používat kosmetiku, co mi vyhovuje a zůstanu u Biodermy i když budu mít na Dior :-)
  Jediné v čem souhlasím je Google a sponzoring. Ale u toho překladu a otázek na PayPal apod. si to dělají bloggerky samy, buď mají napsat rovnou, promiň ale nejsme překladač a nebo vůbec neodpovídat. A v Česku si lidi musí zvykat, že něco dostanete "zadarmo", že to zpropagujete. Většina nevidí, že hodně holek má pěkný blog a makalo na něm, tak se to odrazilo na nabídce spolupráce. Navíc tady nikdo nepřeje nic. Ale v zásadě je opravdu otravné, číst na 8 blozích týden o stejné kosmetice, o Romwe apod.

  OdpovědětVymazat
 23. Beru tě jako fajn blogerku, sleduju tě a tímhle článkem jsi mě naprosto dostala :) Je to napsaný perfektně..Ráda bych reagovala na bod číslo 12. Jsem 15ti letá pipinka, co miluje šminky a nedělá nic jinýho (slova mladších ročníků ze školy), ale já to prostě beru jako koníček, jako každej jinej, zkrátka ať si každej vráží peníze do čeho chce a jak jsi řekla, je to dobou a já asi mám potřebu se malovat..
  Ještě co se týče 2. - taky se musím smát, když občas čtu, jak si strašně ničím pleť chemickou kosmetikou. Obzvlášť, když to tvrdí devče, co má BIO "všechno" a nic jinýho by si na obličej nikdy nedala a pak u ní vídám recenze na Clinique..

  OdpovědětVymazat
 24. Se vším naprosto souhlasím, jen ten názor na lidi, co preferují BIO kosmetiku mě trošku zaskočil. Chápu, v některých případech to holky používají, aby byly in a šly s touhle momentální main streemovou vlnou BIO produktů. Já jsem si ale o chemikáliích, které jsou v některé kosmetice používané, docela dost věcí zjistila, četla jsem pár knížek a článků a můj celkový názor na to je, že parabeny, ropné zbytky, silikony atd. prostě nejsou pro moje tělo to nejideálnější. Nejsem sice expert přes chemii, ale to člověk ani být nemusí. Je to jen můj názor...a právě nechci jednoho dne skončit s rakovinou a říct si: no, byla jsem blbá. Takže se snažím používat co nejvíc přírodních věcí a není to jen nějaká póza. Je to prostě moje životní filosofie...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlasím s tebou. Holt většina lidí dnes žije tak, že jim je putna, co bude za x let, hlavně že TEĎ se mají dobře. "A po mě potopa", jak se říká. Proto jde celý svět do háje..no, to je jedno. Možná takoví lidé prostě nemají kolem sebe ty správné okolnosti, které by jim otevřely oči. Jasně, že to vidím jinak, když už pět let chodím jako dobrovolník na onkologii, kde stále dokola slýchám ty stejné výmluvy a nářky typu:" kdybych to tenkrát věděl, tak bych nikdy kouřit nezačínal"...apod. No, každý svého štěstí strůjcem. A dobře jim tak.

   Vymazat
  2. Přesně tak....ale říkám si, že je to jejich život a tak nikomu mermomocí nevnucuji mé názory. Ale když někdo kritizuje lidi, co používají BIO kosmetiku bez chemikálií, přijde mi to prostě trošku...nevím, možná až hloupé, protože na tom nevidím jedinou špatnou věc. Co je špatného na tom, když člověku záleží na svém těle, na tom, co na něj matlá, co jí apod. I když se třeba v té chemii nevyzná. A i když není 100% potvrzené, že jsou parabeny škodlivé, stejně se jim snažím vyhýbat, protože co kdyby...
   saras-island.blogspot.com

   Vymazat
 25. Máš pravdu, ve všem. Ale nešlo by to napsat trochu méně ostře? Protože tímto jen dokazuješ, že ti vadí všechno, všichni a vlastně se ani moc nelišíš od lidí, které kritizuješ.

  OdpovědětVymazat

Prosím ve slušnosti ....